Teave ettevõtjatele

EAS koostöös Marketingi Instituudiga kutsub osalema arenguprogrammis "Strateegia praktikum".

Programm on mõeldud ekspordikogemusega ettevõtetele, kellel on ambitsioon luua konkurentsivõimeline strateegia järgmiseks 3-5 aastaks erinevatele uutele sihtturgudele sisenemiseks koos tegevuskavaga selle elluviimiseks.

Strateegia praktikumis:
 • õpitakse seadma oma ettevõtte jaoks piisavalt ambitsioonikaid eesmärke ning neid saavutama;
 • läbi mõttemustrite murdmise ja parimate praktikate saadakse julgust planeerida suurema lisandväärtusega tooteid ja liikuda väärtusahelas ülespoole;
 • omandatakse praktilised teadmised sisenemaks uutele turgudele;
 • osalejate käsutuses on praktikutest mentorid, kes omavad pikaajalisi kogemusi ettevõtte loomisel, ülesehitamisel ning uutele turgudele sisenemisel;
 • saadakse toimivad tööriistad, mida edaspidi kasutada plaanide tegemisel ja ettevõtte äriloogika arendamisel.

Programm algab jaanuaris 2019 ja kestab kuni 6 kuud.

Programmis saavad osaleda vähemalt 3 aastat tegutsenud ja vähemalt 8 töötajaga ekspordikogemusega ambitsioonikad kasvupotentsiaaliga ettevõtted.

Ühest ettevõttest saab praktikumis osaleda 2-3 inimest (oodatud on vähemalt 1 juht ja/või omanik).

Ühes grupis on 8 ettevõtet.

Osalemistasu ettevõtte kohta on 950 eurot + km (programmi koguhind ettevõtte kohta on 6650 eurot + km)

Programmi kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERFi) vahenditest.

Kandideerimise tähtaeg on 06.12.2018, selleks palun täitke kandideerimisvorm SIIN.

Täpsem info programmi kohta SIIN.

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust projektijuhi Katrin Kauriga tel 5692 9833.

NB! Programmis on veel üksikud viimased kohad ning registreeruda oma võimalik veel vaid lähipäevil!

----------

KONKURSS VILJANDIMAA ETTEVÕTLUS 2018

Viljandimaa ettevõtluse auhind on maakonna kõrgeim tunnustus ettevõtjatele. Auhindade jagamisega väärtustatakse maakonna ettevõtjate tegevust. Auhinna väljaandmise on ellu kutsunud AS Eesti Meedia, SA Viljandimaa Arenduskeskus ja Viljandimaa Omavalitsuste Liit.

Auhinnad ja nende väljaandmise kriteeriumid

Konkursi käigus selgitatakse välja parimad ettevõtted viies Viljandimaale kõige tähtsamas valdkonnas.

Kandidaate hindab 10-liikmeline komisjon, mis koosneb ettevõtjatest, AS Eesti Meedia esindajast, SA Viljandimaa Arenduskeskuse esindajatest, omavalitsuste esindajatest ja Luminor Bank AS-i esindajast. Kui avaliku konkursi käigus ei esitata piisavalt sobivaid kandidaate, korraldab hindamiskomisjon ise andmete kogumise.

Kandideerida saab kuni 29.10.2018 (k.a).

Auhindade väljaandmise üldkriteerium on, et kandideerival ettevõttel ei tohi olla seisuga 29.10.2018 Maksu- ja Tolliameti andmetel maksuvõlga.

Statuudiga saad tutvuda SIIN.

Kandideerimiseks tee oma valik alljärgnevatel linkidel klikkides:

„Aasta ettevõte 2018"

„Aasta toode/teenus 2018"

„Maaelu edendaja 2018"

„Särav startija 2018"

„Loomeettevõte 2018"

----------

Hea ettevõtja, kutsume Teid selle hooaja esimesele kohtumisele, mis toimub 17.oktoobril, kell 16.00 – 17.30.

Alustame uues kohas, milleks on Restoran OrmissonRestoran Ormisson asub Park Hotell Viljandi I korrusel, aadress: Johan Laidoneri plats 8 71020 Viljandi.

Hooaja avateemaks on: „Kuidas leida oma ettevõttele töötajaid ajal, mil tööpuudus on peaaegu olematu?"

Õigete oskuste ja teadmistega töötajaid, kes annaksid ettevõttele konkurentsieelise, ei ole lihtne leida, kuid edu võib tuua värbamine väljastpoolt Eestit. Lisaks toob välismaalt tööjõu palkamine ettevõttesse uusi ideid ning rahvusvahelist kogemust.

Seekordsel kohtumisel jagavad Eesti Töötukassa EURES nõustaja Maarja Tsimmer ning PPA migratsiooninõustaja Annika Karm infot töötajate värbamise kohta teistest riikidest. Ettekannete lõpus on vaba aeg küsimusteks ja aruteluks.

Käsitletavad teemad:

 • Kuidas EURES saab mujalt Euroopast värbamist lihtsustada?
 • Mida peaks pidama silmas värbamisel väljaspoolt Euroopa Liitu?
 • Kuidas koostada atraktiivset töökuulutust, mis mõjuks ka ettevõtte reklaamina?
 • Tööpakkumiste avaldamine ja värbamisürituste korraldamine Euroopas ning millist tuge pakub EURES?
 • Millised toetusi on ettevõtetel võimalik välisvärbamise lihtsustamiseks taodelda?

Ettevõtluse Akadeemias osalemine on tasuta!  

Kohtade arv on piiratud, seega on vajalik registreerimine. 

Registreeri end  SIIN!

Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust:

Tiina Pitsenko

SA Viljandimaa Arenduskeskus
Ettevõtluskonsultant

tiina.pitsenko@viljandimaa.ee

 

+372/ 555 02 447

----------

Pangaliit kutsub 4. aprillil Viljandis toimuvale tasuta infoseminarile "Raha kasvatamise võimalused"

Olgu meie valitud eluala milline tahes, on igaühel alati midagi uut õppida nii raha säästmisest kui ka kasvatamisest, sõltumata ajast või eelnevate teadmiste olemasolust. Kuna märts on kogu Eestis rahatarkuse kuu, kutsub Rahandusministeerium koostöös Pangaliidu ning Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga Teid 4. aprillil kl 17 Grand Hotelli (Tartu 11/Lossi 29) kuulama infoseminari "Raha kasvatamise võimalused ja riskid".

Seminaril osalus on tasuta ning materjalid ja teemad on ettevalmistatud ministeeriumide ja Pangaliidu koostöös. Palume seminarile registreerida SIIN.

Ajakava ja teemad:

Kell 17–18: Sissejuhatus raha kasvatamise olulisusest, võimalustest – Sander Pikkel (LHV maaklertegevuse juht, pikaajaline investor)

 • Vajaduste ja võimaluste kaalumine, eesmärkide seadmine
 • Kriteeriumid ja kaalutlused raha paigutamiseks, lisateabe hankimine
 • Eeldused investeerimiseks – konto avamine, plaan
Kell 18–18.30: Kuidas alustada investeerimist – Kuldar Leis (rahvusvahelise kogemusega tippettevõtja ja investor)
 • Ajendid investeerimise alustamiseks
 • Kaalutluskohad, riskide hindamine
 • Valusad kaotused, magusad võidud

Kell 18.30–19.00: Suupistelaud, küsimused-vastused
----------

Alustava ettevõtja baaskoolitus stardib 11. aprillil

EASi poolt korraldatav baaskoolitus alustavale ettevõtjale, mida aitab koostööpartnerina läbi viia BDA Consulting ja Viljandimaa Arenduskeskus, alustab taas.

Igatsed salamisi ettevõtjaks hakkamisest? Sul on äge lahendus mõnele igapäevasele probleemile? Arendad mõnd uut toodet? Soovid oma hobi panna raha teenima?

9-päevane baaskoolitus alustavale ettevõtjale annab vajalikud baasteadmised oma ettevõtte käivitamiseks ja edukaks jätkamiseks. Lisaks muudele jaotusmaterjalidele saavad kõik koolitusel osalejad spetsiaalse töövihiku, mis toetab nende äriplaani koostamist.

Koolitus keskendub järgmistele teemadele:

Strateegiline planeerimine väikeettevõttes: mina kui ettevõtja, äriidee ning ärimudeli arendamine. Tootearendus ja teenusedisain.  Turundus ja müük: turundusstrateegia ning turundus- ja müügiplaan. Raamatupidamise ja finantsjuhtimise alused. Meeskonna moodustamine ja juhtimine, äri moodustamiseks ressursside leidmine.

Rohkem infot kuupäevade kohta leiad Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehelt. Kohtade arv koolitusele on piiratud ja registreerimise kinnituseks tuleb täita avaldus SIIN.

----------

18. aprilli Ettevõtluse Akadeemia teema - EKSPORT

Sellel korral keskendume ekspordile. Sihtgrupiks on kõik ettevõtjad ning ekspordihuvilised, kelle jaoks on väljakutseks eksport ning uutele turgudele sisenemine.

Eesti majanduse edukuse üheks peamiseks nugakiviks on eksport. Küsimus „kuidas siseneda uutele turgudele?" on aktuaalne pea kõigile ettevõtetele, kes juba ekspordivad ning ka neile, kes alles plaanivad eksporti. Sel korral käsitleme ühte võimalust eksporditurule siseneda läbi professionaalseid teenuseid pakkuva ettevõtte. Samuti räägime Viljandimaa ettevõtte kogemusest selle teenuse kasutamisel.   

Esimese ettekandena, kell 16–17 tutvustab oma ekspordialaseid teenuseid Gateway&Parters, kes on erinevatele turgudele aidanud muu seas ka sellised edukad ettevõtted ja brändid nagu Balbiino, Elme Metall, Maru, Skano, A. Le Coq, jne. NB! Ettekanne on inglise keeles!

Teise ettekandena, kell 17–18 räägib Sverre Puustusmaa meie oma maakonna tuntust koguvast külmkuivatatud militaarseid toite tootvast ettevõttest Tactical Solution oma kogemustest Gateway&Partneris-iga sisenemisel Saksa turule.

Ettevõtluse Akadeemias osalemine on tasuta!  Kohtade arv on piiratud, seega on vajalik registreerimine. Registreeri end SIIN!
----------

19. aprillil toimub koolituspäev teemal "Töösooritus ja hindamine"

Viljandimaal läbi viidud personalijuhtimise auditi põhjal koostatud Viljandi maakonna ettevõtetele mõeldud ainulaadne koolitusprogramm koosneb kuuest seminarist ja töötoast, koolitusreisist ning erialastest konsultatsioonidest.

10.00–13.15 Seminar
Seminari eesmärgiks on anda osalejatele ülevaade, millised on võimalused töösoorituse ootutuste määratlemiseks, kommunikeerimiseks ja hindamiseks. Samuti kuidas kasutada kompetentside hindamist, olukorras kus oodatavat töösooritust ei ole võimalik või mõistlik mõõta.

14–16 Töötuba
Töötoas keskendume ametikohtade võtmekompetentside määratlemisele ja hindamisele. Töötoas jagame omavahel parimaid praktikaid ja teeme praktilisi ülesandeid, mis annavad nippe ja mõtteid, mida rakendada oma ettevõttes ja igapäevatöös.

Teeme ühiselt läbi võtmekompetentside kaardistamise mõnede ametikohtade näitel ning vaatame, millised on sobilikud hindamismeetodid erinevatel puhkudel ja kuidas teha nii, et hindamine ei kujuneks demotiveerivaks.

Koolituspäevale registreerimise tähtaeg 17.04.18.

10.00–13.15 SEMINAR: Töösooritus ja hindamine.
Registreeru SIIN. Hind ettevõttele 39€. Kohtade arv piiratud!

14–16 TÖÖTUBA: Võtmekompetentside määramine ja hindamine.
Registreeru SIIN. Hind ettevõttele 49€. Kohtade arv piiratud!

Lisainfo:
Ragnar Tammsalu, e-post: ragnar.tammsalu@viljandimaa.ee, mobiil: +372 5340 313
----------

Ressursitõhususe infoseminarid töötleva tööstuse ettevõtetele 17. aprillil Pärnus, 19. aprillil Tartus ja 2. mail Tallinnas

Hea uudis mäe- ja töötlevatööstuse ettevõtetele:
alates 2018. aasta kevadest on võimalik taotleda toetust ressursitootlikust suurendavate lahenduste ellu viimiseks.

Keskkonnainvesteeringute Keskus on avanud ressursitõhususe investeeringute taotlusvooru, mis on lausa 109,5 miljoni euro suuruse eelarvega!
See annab ettevõtjatele võimaluse välistoetuse toel oma tootmistegevused süsteemselt läbimõelda ning investeerida tootmise efektiivsust suurendavatesse lahendustesse või ettevõtete teadlikkuse suurendamisesse.

Taotlusvooru infopäevad toimuvad üle Eesti, leia endale sobivaim aeg ja saa taotlusvooru kohta lisainformatsiooni SIIT.

----------
 
27. veebruar – 22. mai 2018. Nimetatud perioodil toimub viis koolituspäeva.
 
Klubisündmustel osalemine on tasuta.
Mentorklubi koolituspäevad, teemad, koolitajad ning kandideerimiseks vajalik ankeet on kirjas Viljandimaa Arenduskeskuse kodulehel
----------
 
 
Meetme üldine eesmärk on maapiirkonnas (eelkõige keskustest eemale jäävates piirkondades) püsiva majandusliku baasi ning sobivate ja atraktiivsete töökohtade loomise soodustamiseks maaettevõtluse mitmekesistamine ja arendamine.
Toetuse spetsiifilised eesmärgid on:
 • Põllumajandusettevõtja tegevuse mitmekesistamine mittepõllumajandusliku tegevuse suunas.
 • Muu maaettevõtja mittepõllumajandusliku tegevuse arendamine ja mitmekesistamine.
Taotlusvooru  prognoositav aeg: 23.04.–30.04.2018
Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta on 150 000 eurot programmiperioodil kokku.
 
Vajadusel aitame koostada toetustaotlust ja abistame taotlustoimingutes.
Kontaktisik Triin Luksepp, pria@projektid.ee, 5303 7453.
 
Author: ANGELA HÄRM