« Tagasi

Eesti kodakondsuse kehtestamise 100. aastapäeva tähistatakse Ühisnädalaga

26. novembrist 2. detsembrini kestab üle-eestiline Ühisnädal, millega tähistatakse saja aasta möödumist Maanõukogu kodakondsuse määruse kinnitamisest. Eesti Vabariigi juubeliaasta puhul on Ühisnädala teemaks „Sada aastat aktiivset kodanikku".

„Tegusus ja ettevõtlikkus on liikumapanevad jõud ning kannavad Eestit edasi," sõnas Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Suur rõõm on, et juubeliaastal tõmmatakse aktiivsetele kodanikele ja kodanike algatustele tähelepanu kõigis Eesti maakondades," lisas Soe.

„Ühisnädala eesmärk on kutsuda üles inimesi märkama ja tunnustama vabaühendusi nende panuse eest meie ühiskonda," selgitas Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku turunduse projektijuht Riina Nõupuu. Nõupuu lisas, et oktoobrikuu seisuga on Eestis enam kui 22 000 mittetulundusühingut, mis tegutsevad selle nimel, et meie ühiskonda paremaks muuta lahendades erinevaid probleeme kohalikul kui ka üle-eestilisel tasandil. Tema sõnul on kogu meie elukorraldus meie endi kätes ja seetõttu on oluline motiveerida üha enam inimesi ise peale hakkama ja panustama.

Viljandimaal toimub Ühisnädala ajal mitmeid sündmuseid. Siinkohal toome esile juba kolmandat aastat toimuvat „Teeme koos piparkooke" aktsiooni, mille raames Viljandimaa erinevad ühingud koos vabatahtlikega teevad ca 350 piparkooki, mis viiakse Viljandi maakonna erinevatele hoolde- ja vanadekodude eakatele. Neljapäeval toimub Viljandimaa kogukondade tänupäev Viljandis Sakala keskuses. Tänupäev on oluline sündmust Viljandimaa ühendustele – taaskohtumine, tegevuste nähtavale toomine, uude ideede saamine – see kõik aitab kaasa, et sädeinimeste silmis oleks ikka sädet!".

Viljandimaa Ühisnädala kavaga saab tutvuda SIIN.

Ühisnädalat korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös arvukate partneritega alates 2012. aastast.

Lisainfo:
1) Ühisnädala tutvustavad videod;
2) Veebilehekülg;
3) Facebook.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta on leitav EV100 veebilehelt.


Jaanika Toome
Viljandimaa Arenduskeskus
Kodanikeühenduste konsultant