« Back

Põhja-Sakala valla haldusettevõtete nõukogud tegid vallavalitsusele ettepaneku ettevõtete ühendamiseks

Vallale kuuluvate haldusettevõtete AS Võhma Elko ja AS Suure-Jaani Haldus nõukogud tegid täna, 12. mail, vallavalitsusele ettepaneku kahe ettevõtte ühendamiseks alates 1. jaanuarist 2023.

Nõukogud tegid ettepaneku panna uue ettevõtte nimeks AS Põhja-Sakala Haldus. Ühendamisotsuse peab algatama vallavalitsus ja ühinemise otsustab vallavolikogu oma otsusega.

Ettevõtete liitmise eesmärgiks on teenuste kvaliteedi kasv, investeerimisvõime paranemine, halduskulude optimeerimine ning ülevallalise ühtlase teenuse osutamine.

Esimene samm ühendamise teel tehti ettevõtte ühise nõukogu ja juhatuse loomisel selle aasta alguses. Ettevõtete nõukogu esimees on Olavi Udam, nõukogu liikmed on Ago Vingissar, Jan Kraner, Priit Toobal ja Madis Randaru. Mõlema ettevõtte juhatuse liige on Lembit Kruuse.

AS Suure-Jaani Haldus ja AS Võhma Elko on omavalitsuse poolt moodustatud ja vallale kuuluvad ettevõtted. Lisaks soojamajanduse ning vee- ja kanalisatsioonivaldkonnale teostavad ettevõtted täiendavaid omavalitsust teenindavaid tegevusi, olulisimaks on haljastus ja remonttööd.

Lisainfo: Lembit Kruuse

 

Vasakult: Olavi Udam, Jan Kraner, Madis Randaru, Priit Toobal, Ago Vingissar ja Lembit Kruuse.
FOTO: Smilla Sangernebo