« Back

Põhja-Sakala vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon toetas Sürgavere ja Kõpu spordihoonete ümberkorraldamist

Maikuu teisel kolmapäeval algatas Põhja-Sakala vallavalitsus eelnõu, millega soovitakse liita Sürgavere spordihoone Suure-Jaani Tervisekojaga ning Kõpu spordihoone Kõpu põhikooliga. 18. mail toetas vallavolikogu haridus- ja kultuurikomisjon Sürgavere ja Kõpu spordihoonete ümberkorraldamist. 

Haridus- ja kultuurikomisjoni esimees Aivar Paas väitis kindlameelselt: „Toetame vallavalitsuse eelnõud. Meie vallal ei ole vaja palju allasutusi, pigem võtame prioriteediks moodustada suuremaid asutusi, mille tulemusena tekivad kindlad ja tugevad meeskonnad. Peale selle on väikesed asutused kõik omaette, kuid neid liites kasvatame ühtse valla mentaliteeti."

Liitmise järel jätkab Sürgavere spordihoone tegevust, küll aga korraldatakse ümber juhtimine. Ka Kõpu spordihoone jätkab tegevust, kuid peale ümberkorraldamist hakkab spordihoone tegevust juhtima Põhja-Sakala Vallavalitsuse hallatav asutus Kõpu Põhikool.

Vallavolikogu arutab kahe asutuse liitmist 26. mail toimuval volikogu istungil. Volikogu eelnõu kohaselt on liitmine planeeritud alates 1. juulist 2022.