« Back

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid

Siseministeerium kutsub üles tunnustama siseturvalisuse vabatahtlike rühmi ja neid toetavaid ettevõtteid, asutusi, ühinguid ja eraisikuid. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti inimesed ja organisatsioonid hiljemalt 1. märtsiks.

„Abipolitseinikud, vabatahtlikud päästjad ja merepäästjad on inimesed, kes aitavad Eestis turvalisust luua ja hoida ning nende roll turvalise elu tagamisel on asendamatu," ütles siseminister Kristian Jaani. „Samuti on ülioluline, et vabatahtlike tegevust toetatakse ja toetajaid märgatakse. Just sellepärast tunnustame juba kümnendat aastat järjest vabatahtlike rühmi ning täname inimesi, ettevõtteid, asutusi ja ühinguid, kes meie riigi turvalisusse panustavad," lisas siseminister. Sel aastal tunnustatakse esmakordselt ka üht naabrivalve piirkonda.

Siseministeerium ootab ettepanekuid viies kategoorias:

• aasta vabatahtlik päästekomando või reservpäästerühm,
• aasta vabatahtlik merepäästeühing,
• aasta abipolitseinike rühm,
• aasta naabrivalve piirkonda,
• aasta siseturvalisuse vabatahtlike toetaja.

Kandidaate saab esitada siseministeeriumi kodulehe veebivormi kaudu. Laekunud ettepanekute seast valib siseminister hindamiskomisjoni ettepanekul välja kuni kümme vabatahtlike toetajat ja neli vabatahtlike rühma, kes tunnustuse pälvivad.

Auhinnatud vabatahtlikud ja nende toetajad tehakse teatavaks 6. aprillil toimuval pidulikul vastuvõtul. Siseministeerium tunnustab siseturvalisuse vabatahtlikke ja nende toetajaid sellisel kujul kümnendat korda.