« Back

Vallavanem tänas Aavo ja Meeli Otsa pikaaegse koostöö eest

Põhja-Sakala vallavanem Jüri Hansen andis Heliloojate Kappide majamuuseumis toimunud muuseumitunnis "Johannes Jürisson 100" üle tänukirjad pikaaegse koostöö eest Aavo Otsale ja Meeli Otsale, kes veavad juba 20 aastat Suure-Jaanis toimuvat Aavo Otsa Noorte Trompeti Suveakadeemiat.

Esimene Trompeti Suveakadeemia toimus juulis 2003. Idee sai aga alguse pisut varem, kui Aavo Otsa trompetiklassi solistid Suure-Jaani Muusikafestivali ajal tuletõrjetornis Urmas Sisaski „Tornimuusika" esmaettekandel osalesid. Suure-Jaani hakkas Aavo Otsale meeldima ja oli ju tulemas ka trompetiprofessor Julius Vaksi – kes on Suure-Jaani kalmistule maetud – 110. sünniaastapäev. Esimesest akadeemiast võttis osa 26 noort, nende hulgas viis Suure-Jaanist, aga ka Peterburist ja Riiast. Trompetiakadeemia esimeseks projektijuhiks oli Tiiu Siim, kes tänas toonases augustikuu Leoles Aavo, Meeli ja Aarne Otsa ning Aabi Ausmaad ja avaldas lootust, et see ei jää viimaseks selliseks projektiks. Ei jäänud!
Juba esimesest aastast on Suure-Jaani rahvas akadeemia tegemistest osa saanud, sest noored esinevad õpituga, andes kontserte kohviku Arturi Juures välilaval, järve äärses muusikapaviljonis, Suure-Jaani kirikus, Suure-Jaani koolis, Heliloojate Kappide majamuuseumis ja mujal. Ka sel aastal on kõigil võimalik kuulama-vaatama tulla, mida on õpitud ja harjutatud. Täpsemat kava näeb siin.

 

 

FOTO: Leili Kuusk