Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga palume elanikel võimalusel kasutada toiminguteks e-teenust või suhelda ametnikega telefoni ja e-posti teel (kontaktid leiad SIIT). Vallamaja üldnumber 435 5444.

Kodanike vastuvõtt toimub ainult eelneval kokkuleppel erandkorras, st ametniku vastuvõtule tuleb eelnevalt registreerida. Vajadusel saab dokumente jätta vallamaja või teenuskeskuse postkasti.

Vallamajja või teenuskeskusse sisenedes palume desinfitseerida käsi, kanda maski või katta nina ja suu ning hoida mõistlikku vahemaad. Kui inimesel ei ole maski kaasas, saab ta selle vallamajast või teenuskeskusest.

Kui oled tõbine, jää koju!

Riigi 7. nädala COVID-19 põhisõnumid

Katussõnumid ehk üldised käitumisjuhised:

  • Koroonaviiruse levik Eestis on väga kõrge ja oht nakatuda suur. Ole ettevaatlik ja aita peatada levikut!
  • Veedame koolivaheaja ja vabariigi aastapäeva ohutult. Väldime rahvarohkeid kogunemisi ja viibime siseruumide asemel rohkem õues. Väldime igasugust reisimist.
  • Püsime kodus ja vähendame kontakte. Kaitseme riskirühmi, kelle vaktsineerimine on alles pooleli.
  • Kui saad, tööta kodus, et kaitsta neid, kes ei saa. Kui ei saa, kanna tööl maski!
  • Eakad näitavad eeskuju. Aktiivse vaktsineerimisest osavõtuga näitab riskirühm, kui oluline on kriisi ületamiseks COVID-19 vastane vaktsineerimine. Mida rohkem inimesi suudame vaktsineerida, seda suurem on ühiskonna kaitsevõime COVID-19 vastu.

Sõnumid COVID-19 hädaolukorra lahendamise kohta:

  • Sel nädalal algas eesliinitöötajate – õpetajate, politseinike, päästjate – vaktsineerimine.
  • Vaktsineerimine on ainus viis raske haiguse vältimiseks ja tavapärase elukorralduse juurde naasmiseks. Esialgu on Eestisse jõudvad vaktsiinikogused piiratud, kuid riik on tellinud piisavalt vaktsiinidoose igale inimesele. Oleme seadnud eesmärgiks võimaldada alates maikuust tasuta ja kodulähedast vaktsineerimist kõigile soovijatele.
  • Koroonaviiruse kõrge leviku tõttu arutab valitsus see nädal, kuidas koroonaviiruse leviku kasvu piirata. Valitsuse eesmärk on hoida tervishoiusüsteem toimivana ja majandus võimalikult lahti, kuid selleks peavad kõik inimesed võtma olukorda tõsiselt ja aitama viiruse leviku peatamisele kaasa: püsima rohkem kodus ja vähendama teiste inimestega kokkupuuteid, et alandada riski nakatuda ja nakkust oma lähedastele edasi anda.

Püsime terved

Hoia ennast ja oma lähedasi!

HOIA mobiilirakenduse abil saad kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, võimaldades sul astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks.


KOROONAVIIRUSE ABC – 10 kõige olulisemat asja, mida teada koroonaviirusest ja selle ennetamisest

Kehtivad piirangud

Kehtivad piirangud ja nende leevendused

Piirangud reisimisel

Püsime terved!

Vabariigi Valitsus käivitas sotsiaalkampaania „Püsime terved!", millega kutsutakse Eesti inimesi jätkama koroonaviirust tõrjuvat käitumist ka pärast eriolukorra piirangute leevenemist. Seejuures on abiks veebileht kriis.ee, kust leiab vastused enam kui 700-le viiruse ja eriolukorraga seotud elulisele küsimusele.

(klikka pildile, et näha suuremalt)

       

Toimetaja: ANGELA HÄRM