« Tagasi

Lumetõrjetöödest vallas

Põhja-Sakala vallas teostatakse lumetõrjet valla eelarvest valla teedel, avalikel teedel ja tasuta lumetõrjet erateedel, mis viivad aastaringselt alalise elukohana kasutatavate majapidamisteni ja mis vastavad järgmistele tingimustele:
  • tee servad on takistustest puhastatud ja tee servades olevad takistused (nt ilupõõsad, puuistikud, truubiotsad, kivid) on märgistatud viisil, mis tagab nende nähtavuse pimedal ajal ja lumekihi paksusest hoolimata. Tähistuseks on soovituslik kasutada puidust vähemalt 1,5-meetri kõrguseid otsast helkurribaga teibaid;
  • tee kohalt on eemaldatud puude oksad minimaalselt 4 meetri kõrguselt ja tee servast 1 meetri laiuselt mõlemalt poolt teed;
  • tee kõrval on koht, kuhu lund lükata;
  • tee laius võimaldab lumetõrjetehnika liikumist ja lumetõrje teostamist.
Talvise teehoolduse koordinaator on maa- ja teedespetsialist Marion Kütt, telefon 5566 0160, e-post: marion.kytt@pohja-sakala.ee.

Tuisu korral palume inimestelt mõistvat suhtumist, väljapääsu võimalused võivad pikeneda. On olukordi, kus omanik ei soovi teehoolet, kuna ei ela talveperioodil meie vallas asuval kinnistul. Palume sellest teatada maa- ja teedespetsialistile Marion Kütile. Juhul, kui kinnistu omanik ei ole Põhja-Sakala valla registris ja soovib talihoolet, tuleb sellest teada anda maa- ja teedespetsialistile Marion Kütile ning tellida lume lükkamine antud piirkonnas teenuse osutajalt.

Talihooldustööde piirkonnad ja kontaktid leiad SIIT.

Riigiteede hooldust Viljandi maakonnas teostab hooldelepingu alusel Eesti Keskkonnateenused AS, Janno Laht, telefon 508 9883, janno.laht@keskkonnateenused.ee.