Konkurss "Kaunis Kodu"
Vastavalt Põhja-Sakala Vallavolikogu 26.01.2023 määrusele nr 38 "Põhja-Sakala valla tunnustamiste kord" on Põhja-Sakala valla konkursi „Kaunis Kodu" preemiate määramise eesmärgiks heakorrastatuse tõstmine, elukeskkonna kaunimaks ja puhtamaks muutmine ning ilu väärtustamine. Konkurss toimub Eesti Kodukaunistamise Ühenduse poolt heaks kiidetud põhimõtete alusel.
Põhja-Sakala valla konkursi „Kaunis Kodu" preemiad:
1) elamud kompaktse hoonestusega alal;
2) maakodud ja tootmistalud;
3) korterelamud (4 korterit ja rohkem), äri- ja ühiskondlikud hooned.
Igas hindamisrühmas antakse välja üks preemia. Antakse välja ka eripreemia „Lilled valda".
Parimaid kodusid tunnustatakse Põhja-Sakala valla tunnustamisüritusel ning kategooriate võitjad esitatakse „Eesti kaunis kodu 2024" maakondlikku vooru.
Konkursi tulemused avalikustatakse Põhja-Sakala valla kodulehel, infolehes Leole ja Facebooki lehel.
Anna meile kandidaadist teada hiljemalt 30. aprillil aadressile info@pohja-sakala.ee märgusõnaga „Kaunis kodu", teavita omanikku tema kandidatuuri ülesseadmisest ning märgi oma ettepanekus kinnistu omaniku e-posti aadress ning telefoninumber, et hindamiskomisjon saaks neile oma küllatulekust ette teatada.
Lisainfo: Marleen Linder, keskkonnaspetsialist
tel 5871 8700, e-post: marleen.linder@pohja-sakala.ee
Konkursi "Kaunis Kodu" preemiad
2023
Elamud kompaktse hoonestusega alal:
Supeluse tn 6, Suure-Jaani linn – Annely ja Ainar Tabur
Maakodud ja tootmistalud:
Siimuri, Paenasti küla – Anu ja Toivo Väkram
Korterelamud, äri- ja ühiskondliku hooned:
Kirivere küla – Kirivere kool
Eripreemia "Lilled valda" – Pulgaaru, Supsi küla, Ülle ja Andrus Rinaldi
2022
Elamud kompaktse hoonestusega alal:
Oja tn 9, Suure-Jaani linn – Elina ja Allan Sassiad
Elamud hajaasustusega alal:
Laksi, Seruküla – Tea Lips ja Taivo Lehesmets
Maakodud ja tootmistalud:
Asu, Ivaski küla – Aide ja Taimo Vendla
Eripreemia "Lilled valda" – Oja tn 9, Suure-Jaani, Elina ja Allan Sassiad
Ergutuspreemia – Kastani tn 6, Võhma linn, Viive Nõmmiksaar
2021
Elamud kompaktse hoonestusega alal:
I preemia – Suure-Jaani, Aire ja Urmas Saksniit
II preemia – Võhma, Valentine ja Kalle Teor
III preemia – Võhma, Kersti Sinimaa ja Aivo Peek
Elamud hajaasustusega alal:
I preemia – Vahtra, Paelama küla, Annika Naulanen ja Janno Lees
II preemia – Metsanurga, Kildu küla, Annely ja Priit Võttin
Maakodud ja tootmistalud:
I preemia – Kuusiku, Punaküla, Kristiine ja Arno Sepp
Äri- ja ühiskondlikud hooned:
I preemia – Kõpu Peetri kirik ja kirikuaed
Eripreemia "Lilled valda" – Suure-Jaani, Aire ja Urmas Saksniit
Ergutuspreemia „Aasta kauneim küla" – Metsküla
Ergutuspreemiad:
Kuhjavere küla, Marge Villart ja Mairold Sootla
Karjasoo küla, Aule Sulaoja ja Marek Jupits