« Назад

Kas Põhja-Sakala vallas on purjeõppe programmis osaleda soovivaid noori?

Järgmise aasta kesksuvel, 15.–18. juulil võõrustab Tallinn rahvusvahelist purjeõppe regatti The Tall Ships Races, mis toob meie pealinna sadamatesse maailma suurima purjelaevastiku. The Tall Ships Races õpperegati muudab omanäoliseks purjekate meeskondade koosseis – vähemalt pooled meeskonna liikmetest on eri riikidest pärit 15–25-aastased noored, kes on oma kodumaal välja valitud sadade soovijate seast ning kellest nii mõnigi on tegemas alles oma elu esimest meresõitu.

2021. aasta regatil saavad soovi korral osaleda ka Eesti noored, sest The Tall Ships Races 2021 sadamalinnana on Tallinnal võimalus ja privileeg selle üüratu laevastiku koosseisus purjetama saata enam kui 200 noort. Igal purjelaeval on pikaaegse kogemusega professionaalne meeskond, kes tagab noore purjetaja turvalisuse ja kvaliteetse purjeõppe programmi elluviimise.

Tallinna partner ja nõuandja noorte purjeõppe regatil osalemisel on MTÜ Eesti Noorte Purjeõppeselts STA Estonia, kes on noori rahvusvahelistesse purjetamisprogrammidesse saatnud juba 9 aastat ning omab antud vallas suuri kogemusi. STA Estonia on kindlasti valmis oma tuge ja teadmisi teiega jagama ning nõustama küsimustes, mis tekivad.

2021. aastal on võimalus on osaleda rahvusvahelise purjeõppe regati neljal etapil:

*KLAIPEDA – TURU***
30. juuni – 7. juuli.

*CRUISE-IN-COMPANY: *TURU – TALLINN
10. juuli – 15. juuli

TALLINN – MAARIANHAMINA
18. juuli – 22. juuli

MAARIANHAMINA –  SZEZCIN
25. juuli – 31. juuli

Palun andke hiljemalt 30. septembriks aadressil pohja-sakala@pohja-sakala.ee teada, kui soovite programmis osaleda. Sooviavalduses märkige oma nimi, kontaktandmed ja muu info, mida peate vajalikuks.
Lõpliku otsuse purjeõppel osalejate kohta teeb Põhja-Sakala vald 01.11.2020 ja Teiega võetakse isiklikult ühendust.