« Back

100-aastane Hilja tähistas oma suurt juubelit

Hilja Roosileht 100

Täna, 28. novembril tähistab oma 100. sünnipäeva meie valla elanik Hilja Roosileht. Hilja viibib Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuses, keda külastas Põhja-Sakala valla poolt volikogu esimees Priit Toobal.

Hilja Roosileht sündis 1921. aastal talupidaja perre kõige vanema lapsena. 8-aastaselt asus ta õppima Kabala kooli ning 5. klassist läks üle Viljandi Tütarlaste Gümnaasiumisse. Rahaliselt oli olukord tol ajal kitsas, kuid Hilja ema oli tragi ja õmbles talle riideid.

1938. aastal abiellus noor naine gümnaasiumi lõpetanud noormehega, kes ostis Kabala valda talu. 7 aastat hiljem sündis perre tütar. Kui masinad ja loomad 1949. aastal kolhoosi võeti, sai Hiljast karjabrigadir kolhoosis Leninlik Tee Arkmal, olles eelnevalt Vana-Võidus õppinud arvepidamist ja loomakasvatust.

Üle on tulnud elada sõjad ning küüditamise aeg, mil perekond oli nimekirjas. Kuigi hoiti kõrvale, siis pidid tädi ja vanaema ikkagi Siberisse sõitma, vend sattus vangi ning kasuisa suri vangilaagris. Olukord oli ärev, kui tuli käia aru andmas abikaasa venna kohta, kes end metsas peitis. Ka perekonna kodus korraldati mitmel korral läbiotsimisi.

„Olen näinud igasuguseid aegu oma elus, kuid ühtlase headusega olen elus ikka läbi saanud," sõnas Hilja. Koroonapandeemia on vanaproua elus uus katsumus, kuid hirmu ta ei tunne. Selle asemel käib ta looduses, sest see aitab masendusse mitte langeda. „Ega kirumine ja hädaldamine ei aita, see aeg läheb üle ja elame jälle. Oleme õnnelikud, et meil sõda ei ole – see on suur asi, kui rahu on maa peal," jagas Hilja poolteist aasta tagasi õpetussõnu.

Soovime valla poolt Hilja Roosilehele tervist ja õnne!

Foto: Marika Tirmaste