« Back

Viljandi haigla meestebuss on 19. detsembril Suure-Jaanis

Viljandi haigla meestebuss on pühapäeval, 19.detsembril kell 9–17 Suure-Jaanis, Tervisekoja juures.

Viljandi haigla koostöös Eesti Vähiliiduga pani alates 13. novembrist tööle meestebussi, mis sõidab ringi eri paigus üle kogu Eesti. Meestebuss on juba viies mobiilne kabinet, mille Viljandi haigla on käivitanud.

Androloogiakabinetis võtab vastu uroloog Teesi Sepp. Uroloogia on kirurgiline eriala, kus arstid tegelevad meeste kuse- ja suguteede haigustega. „Me kutsume mehi endale tähelepanu pöörama ja oma tervist kontrollima. Käsitleme onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja põletikud. Uroloogid käsitlevad ka meestele eriomaseid muresid nagu eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikoti-haigused," selgitas meestebussis vastuvõtte alustav dr Teesi Sepp.

Bussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95% vajaminevatest uuringutest.

Vastuvõtule võib pöörduda kõigi meestele eriomaste haiguste kaebustega: eesnäärmevaevused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, kroonilised põletikud jne.

Uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on vaja saatekirja!

Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel külastusel visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras. Bussi pääseb tasulisele vastuvõtule ka elavas järjekorras vabade aegade olemasolul.

Registreerida saab helistades Viljandi haigla registratuuri 434 3001 ja digiregistratuur.ee kaudu. Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu.

Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht