Aitame oma Ukraina sõpru!

Ukrainka linn on umbes 16 000 elanikuga linn Ukrainas Kiievi oblastis Obuhhivi rajoonis Dnepri ja Stuhna kaldal – 38 kilomeetrit Kiievist lõuna pool. Linnaõigused on Ukrainkal aastast 1979 – paar aastat varem oli siia ehitatud Trõpilja elektrijaam.

2005. aastal kirjutasid Ukrainka ja Suure-Jaani linn alla sõpruslepingu.

Täna oleme olukorras, kus sõda Ukrainas on toonud Eestisse ja ka meie valda hulga Ukraina sõjapõgenikke. Kuid ka Ukraina siseselt on väga paljud inimesed olnud sunnitud oma kodud jätma ja lahingute eest riigi teistesse piirkondadesse pagema. Paljude inimeste kodud on hävitatud. Nii on hulga põhiliselt Luganskist, Donetskist ja Zaporižžja oblastist pärit sõjapõgenikke ka Ukrainka linnas, kus elanike arv küünib juba 25000 inimeseni. Suur hulk sõjapõgenikke tingib aga suurenenud vajaduse abi järele.

Võtsime Ukrainka linnavalitsusega ühendust ja uurisime, mida konkreetselt vaja oleks – millega meie saame aidata. Vaja on nii toiduaineid kui igapäevaseid hügieenitarbeid ja muudki. Oodatakse liha-, kala- ja kaunviljakonserve, konservsuppe ja -putrusid, kiirpastat ja -suppe, soola, suhkrut, teed, kohvi, küpsiseid, energiabatoone, hambapastat ja -harju, habemeajamisgeele ja -masinaid, šampoone, dušigeele, hügieenisidemeid, mähkmeid lastele ja täiskasvanutele, taskulampe, patareisid, akupanku ja igas suuruses sokke.

Meil kõigil on võimalik aidata ja tuua 1.–22. augustil valla raamatukogudesse meie sõprade poolt soovitud toiduaineid ja asju. Seejärel paneme kokku koorma ja viime kogutud abi ise otse Ukrainkasse ära.

Kogumispunktide ja kogutava kohta saab lisainfot Viivika Lepalt telefonil 5341 7071. Kui kellelgi on soov aidata abi Ukrainkasse viimisel, võtke palun ühendust Priit Toobaliga telefonil 506 2283.

Suur tänu kõigile kes leiavad võimaluse Ukrainka inimestele vajalikku annetada!

Au Ukrainale!