Kutse osalema veebinaril: “Tehnilised lahendused hoolduskoormuse vähendamiseks ning ravijärgimuse parandamiseks”

Koduanduril on hea meel teada anda meie webinarist 28. mail: "Tehnilised lahendused hoolduskoormuse vähendamiseks ning ravijärgimuse parandamiseks". Kutsume teid osalema! 

Millest webinaril räägime?

2016. aastal algatas Singapur SHINESeniors programmi  (https://www.youtube.com/watch?v=bXugFwHO7tI), kuna lihtne matemaatika näitas, et 30 aasta jooksul suureneb eakate arv ning sellega seoses märgatavalt ka kogukonna koormus. Projekti eesmärgiks oli saada vastused kolmele põhilisele küsimusele:

1. Kuidas tehnoloogia abil muuta kogukondliku eakate hoolduse süsteemi efektiivsemaks?

2. Kuidas vähendada teenuste kulu ilma kvaliteeti langetamata ja infotehnoloogiliste vahendite abil suurendada hooldustöötajate võimekust teenindada suuremat hulka kliente?

3. Kas uudsete tehnoloogiate ja infotehnoloogia vahendite kasutamisest saadavat kasu on võimalik skaleerida?

 

2020. aastal hakati Eestis laiemalt kasutama Koduanduri lahendust https://koduandur.ee/. Kohalikud omavalitused on hakanud testime erinevaid ajajuhtimise takrvaralahendusi. 2021. aastal hakkas Koduandur koostöös kohalike omavalitustega testima nutikat ravimikarpi https://koduandur.ee/ravimikarp/. Eestisse on tulemas järjest rohkem uusi tehnoloogilisi lahendusi, et leida lahenust probleemidele, millega seisavad tulevikus silmitsi nii Singapur, Eesti kui ka kõik teised arenenud riigid, kus elanikkond vananeb.

Paljud kohalikud omavalitused Eestis mõtlevad juba hetkel, kuidas tekkinud muutustega kohaneda ning paljud on alustanud ka juba uudsete tehnoloogiliste lahenduste testimist ning teenustesse juurutamist. Sellega seoses kutsume kõiki huvilisi kuulama koolitust-webinari, milles jagame kohalike omavalituste kogemust uudsete tehnoloogiate kasutusele võtmisega ning tutvustame uusi tehnilisi lahendusi.

Kava ja registreerimine: 
https://koduandur.ee/sundmused-tehnilised-lahendused-hoolduskoormuse-vahendamiseks-ning-ravijargimuse-parandamiseks/

Konverents toimub veebis Zoomi vahendusel 28. mail kell 13.00–14.30. 

Webinar on tasuta. 

 

Nutikad andurid üksi elava eaka turvaliseks kodus viibimiseks

Juhtmevabad andurid registreerivad ruumides liikumised, uste avamised ja sulgemised, temperatuuri, suitsu või kõrge CO taseme ning edastavad info kontaktisikule e-kirja või sõnumiga. Koduanduri veebilehe kasutajakontolt saab kiire ülevaate kõikidest andmetest ja sündmustest. Kasutajakontolt saab seadistada vajadusepõhiseid teavitusi. Koduandurit saab kasutada ka kohtades, kus pole interneti ühendust.

***
Soovime, et üksi oma kodus elavad eakad, vähenenud toimetulemisvõimega, puudega või terviseprobleemidega inimesed ei jääks kodus abita ja tähelepanuta. Meil kõigil peab olema võimalus kauem iseseisvalt ja turvaliselt koduses keskkonnas viibida, suurendamata seejuures lähedaste inimeste hoolduskoormust. Koduandur aitab suurendada lähedaste kindlust ja turvatunnet.

Koduandur

Koduandur saadab teateid oluliste sündmuste kohta
– Kui inimene pole liikunud või liigub ebatavalisel ajal.
– Uste ja sahtlite avamise kohta (välisukse avamine, ravimisahtli avamine, külmkapi avamine jne).
– Info inimese koduse aktiivsuse kohta.
– Ülevaated ruumide kasutusaktiivsuse kohta.

Koduanduri kasutamine on lihtne
– Tellid sobiliku PAKETI;

– Paigaldad sensorid;
– Registreerud KODUANDUR infosüsteemis kasutajaks;
– Seadistad kontaktandmed, kellele infosüsteem teavitusi saatma hakkab.

Rohkem infot leiad Koduanduri kodulehelt.