Suure-Jaani veetöötlusjaama juurdeehitusel peeti sarikapidu
AS Põhja-Sakala Haldus annab teada, et täna jõuti Suure-Jaani veetöötlusjaama juurdeehitusel sarikapeoni – ehitajad on püstitanud hoone kõrgeima osa ning töö edeneb plaanipäraselt.
Juurdeehituse käigus ehitatakse olemasolev joogivee reservmahuti ümber kaks korda suuremaks, mahuga 200 m³, ning rajatakse kaks laoruumi seadmete hoiustamiseks.Täiendavat veemahtu on vaja eelkõige linna kasvanud veetarbimise tõttu, millele annab suure panuse ka veekeskuse tegevus.
Halduse juhi sõnul näitab sarikapeo pidamine, et ehitus on kulgenud graafikus ja töö lõpp on kavandatud novembri lõpuks.
Sarikapidu on vana ehitustraditsioon, mis tähistab hoone jõudmist täiskõrgusesse. Tavaks on, et ehitajad asetavad katusele sarikalaua või pärja, ning majaomanik toob selle alla ja kostitab töömehi – see toob rahvapärimuse järgi õnne nii majale kui ka selle elanikele.
FOTOD: Erakogust