Põhja-Sakala vallavalitsus plaanib Sürgavere spordihoone liita Suure-Jaani Tervisekojaga

Teisipäeval, 11. mail algatas Põhja-Sakala vallavalitsus eelnõu, millega liidetakse Sürgavere spordihoone Suure-Jaani Tervisekojaga. Eelnõu eesmärgiks on tõhustada valla asutuste juhtimist ja tegevust.

Liitmise järel jätkab Sürgavere spordihoone oma tegevust, ümber korraldatakse asutuse juhtimine.

Liitmisel nähakse suuremat potentsiaali koostöös valla haridus-, kultuuri- ja noorsootööasutustega, spordiklubidega. Liitmise järel on võimalik rakendada personali paindlikumalt, millega omakorda kaasneb parem teenindus. Samuti nähakse liitmisega võimalust luua võimekas projektimeeskond erinevatelt rahastajatelt lisavahendite saamiseks, seisab eelnõu seletuskirjas.

„Sürgavere spordihoone on suurte arengueeldustega kompleks, mis pakub erinevaid sportimisvõimalusi ja konkurentsivõimelist majutusteenust ning annab lisandväärtust Põhja-Sakala valla spordi- ja majutustaristule. Liitmise tulemusena suurenevad spordikompleksi arenduseeldused ja kasutusvõimalused," ütles abivallavanem Kadri Linder.

„Tervisekoja koosseisus ja seal töötava spordikorraldaja eestvedamisel lisandub spordihoone juhtimisse kompetentsi, mille abil on võimalik arendada kompleksile laiemaid kasutusfunktsioone ning parendada hoone pakutavaid teenuseid, tagades seeläbi kompleksi aastaringne mitmekülgne kasutus," lisas Linder.

Vallavolikogu arutab kahe asutuse liitmist volikogu 26. mai istungil. Volikogu eelnõu kohaselt on liitmine planeeritud alates 1. juulist 2022.

Lisainfo: abivallavanem Kadri Linder