Vallaga koos tähistas oma sünnipäeva 100-aastaseks saanud Hans Savisik

Hans Savisik 100-aastane
Foto: Kelly Miido

Eelmisel neljapäeval, 21. oktoobril, kui Põhja-Sakala vald sai kõigest 4-aastaseks, sai meie valla kodanik Hans Savisik 100-aastaseks.

Suure ümmarguse vanuse saavutamist tähistati laupäeval Halliste sööklas, kus valla poolt käisid õnnitlemas vallavanem Jaanus Rahula ning vallavalitsuse liige, Kõo ja Võhma piirkonnajuht Tarmo Riisk.

Hetkel elab Hans oma viimase naise tütre juures Mulgi vallas. Härra on siiani väga hea tervise juures ning uskumatult tragi ja töökas, kodus pidavat ta kogu aeg tööd juurde küsima, et ainult miskit toimetada oleks – käed rüpes talle istuda ei meeldi. Ka Pilistvere Hooldekodust lahkus ta peale kaht nädalat seetõttu, et tööd ei saanud teha ja nii hakkas igav.

Hansul on siiani väga hea mälu, oma sünnipäeval pajatas ta pikalt lugusid oma elust koos täpsete kuupäevadega, isegi oma vangikongi number on tal veel meeles.

Hans Savisik on sõjaliste teenetega vabadusvõitleja ja Eesti Sõjameeste Sakala ühingu kauaaegne aktiivne liige. Hans Savisik on ühingu kõige vanem liige ja viimane Idapataljonide võitleja meie hulgas. Ta alustas vabadusvõitlust 1941. aasta suvel metsavennana, osales Omakaitse loomisel, augusti lõpus astus Viljandis formeeritud 182. julgestusgrupi 6. kompaniisse. Ta osales Sinimägede lahingus ja Krivasoos. Oma teenete eest pälvis Hans eelmisel aastal justiitsministrilt Vabaduse Tammepärja aumärgi.

Soovime valla poolt Hans Savisikule tervist ja õnne!