« Tagasi

Põhja-Sakala volikogu koalitsioonisaadikud tegid ettepaneku sünnitoetuse tõstmiseks

Põhja-Sakala vallavolikokku kuuluvate valimisliidu Ühine Tee, EKRE, Keskerakonna, Isamaa ja Eesti200 saadikud esitasid volikogule eelnõu, millega tehakse ettepanek tõsta valla poolt makstav sünnitoetus 500 eurolt 750 eurole.

Ettepaneku kohaselt tõuseb sünnitoetus 750 eurole ning kehtima jäävad varasemad tingimused ehk vähemalt üks lapsevanem peab olema Põhja-Sakala valla elanik ning toetus makstakse välja kahes võrdses osas. Esimene osa makstakse välja kohe peale lapse sünni registreerimist ning teine osa aasta peale seda.

Suurem sünnitoetus hakkaks kehtima järgmise aasta 1. jaanuarist.

Valla poolt makstavale toetusele lisandub ka riigipoolne sünnitoetus, mis on 320 eurot lapse kohta ning mis makstakse välja ühes osas, peale sünni registreerimist.

Volikogu esimees Priit Toobal saatis eelnõu eelmisel nädalal komisjonidele ja volikogu liikmetele arvamuste avaldamiseks ning seisukoha kujundamiseks. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon ning ettekandjaks komisjoni esimees Tõnu Aavasalu. Eelnõu arutelu ja hääletus toimub käesoleva aasta 16. detsembril toimuval volikogu istungil.
 

Fotol pisipõnnid 2020. aasta vallavanema vastuvõtult uutele vallakodanikele ja nende vanematele.
FOTO: Marko Reimann