« Tagasi

Valla delegatsioon külastas sõprusomavalitsust Hajnowkat

15.–18. septembril külastas Põhja-Sakala valla delegatsioon koosseisus vallavolikogu esimees Priit Toobal, vallavolikogu liige Margus Ojaste, vallasekretär Veronika Ling, kommunikatsioonispetsialist Leili Kuusk ja Põhja-Sakala Raamatukogu direktor Viivika Lepp sõprusomavalitsust Hajnowkat Poolas.
Priit Toobal: „2005. aastal sõlmisime Suure-Jaani linna ja Poola linna Hajnowka vahel sõprussidemete lepingu. Seitsmeteistkümne aasta jooksul on nii Hajnowkat kui Suure-Jaanit külastanud nii ametlikud delegatsioonid kui paljud kultuuri- ja spordikollektiivid.
Vahepealsel koroona-ajal oli suhtlus tagasihoidlikum, kuid nüüd oli väga tore saada kutse osalemaks 41. Hajnowka kirikumuusika festivalil.

Esitasin Hajnowkas olles vastukutse ning ootame augusti alguses külla nii ametlikku delegatsiooni kui Hajnowka puhkpilliorkestrit ja mazorette, kes ei ole siiani veel meie juures käinud."

Hajnowkas võtsid meie valla delegatsiooni vastu vallavolikogu esimees Walentyna Pietroczuk, linnapea Jerzy Sirak, abilinnapea Ireneusz Roman Kiendyś, linnasekretär Jaroslaw Grygoruk, Tadeusz Rakowiecki nimelise raamatukogu direktor Agnieszka Kazberuk, kultuurimaja direktor Barbara Sadowska, spordi- ja vabaajakeskuse direktor Mirosław Awksentiuk jt volikogu liikmed ning ametnikud.
Lisaks linnavalitsusele, raamatukogule, turismiinfo keskusele, kultuurimajale ja spordikompleksile oli delegatsiooni liikmetel võimalik tutvuda Bialowiezjega ning külastada kahte kirikumuusika festivali kontserti: vabaõhukontserti amfiteatris ja galakontserti Püha Kolmainu kirikus.

 

FOTO: Leili Kuusk