« Tagasi

Viljandimaa aasta ettevõte ja aasta investeerija tegutsevad Põhja-Sakala vallas

Viljandimaa aasta ettevõte ja aasta rakett (kiireima kasvuga ettevõte) on Vincom OÜ. Ettevõtte toormeks on männipuidust saematerjal ning valminud tooteid kasutavad põhiliselt liistu-, akna- ja uksetööstus. Võidu tõi Vincomile see, et möödunud aastal kasvas käive üle 50 protsendi. Vincomi 2021. aasta käive oli 35 448 510 eurot ja ettevõttes töötas 91 inimest.

Viljandimaa aasta investeerija on Mangen PM. Kahe aasta jooksul investeeriti vasika- ja noorloomalautade ehitusse Koksveres 10 miljoni eurot. Viimase kahe aasta jooksul on ehitatud ka silo- ja põhuhoidla, piimaköök ning pesuruum.

Kategoorias Parim keskmine või suurettevõte oli üheks nominendiks OÜ Eesti Höövelliist. Ettevõte on üheks suurima töötajate arvuga ettevõtteks Viljandimaal, seal töötas 2021. aastal 230 inimest ja ettevõtte käive oli 43 735 180 euro. Varade mahu poolest on OÜ Eesti Höövelliist Viljandimaal neljandal kohal – 51 609 044 eurot.

Viljandimaa suurima käibega ettevõtete topp 100 kümnendal kohal oli 2021. aastal OÜ Prenton – käive 22 344 945 eurot.

Sakala, Viljandimaa arenduskeskus ja Viljandimaa omavalitsuste liit korraldasid ettevõtlusvõistlust viiendat korda. Ettevõtlusauhinnad jagati kätte Amservi Viljandi esinduses korraldatud galal.

Edu ettevõtmistes!

 

Osaühingu Vincom juht Jaanus Heile, Kõo põllumajandusettevõtete grupi juht Maarika Susi ja Põhja-Sakala vallavanem Karel Tölp.
FOTO: Erakogust