« Tagasi

Viljandimaa Arenduskeskus tunnustas vabakonna tublimaid

Viljandimaa Arenduskeskus tunnustas täna, 2. detsembril Viljandi Sakala Keskuses tublimaid vabatahtlikke, tegusamaid MTÜ-sid, toetavamaid organisatsioone ning aasta teo tegijaid.

Tänavusel Viljandimaa vabakonna inspiratsiooni- ja tänusündmusel jagati tunnustusi seitsmes kategoorias. Tunnustatute seas olid ka meie valla inimesed.

Tunnustus "Viljandimaa Aasta vabatahtlik 2023" (sotsiaalvaldkond) – TIIU KOTSAR

Tiiu toimetab Põhja-Sakala vallas ja on seltsiline viiele eakale oma kodukohas. Tema eeskuju ja tegutsemislust ühendab inimesi. Tiiu teeb seda tegevust juba mitmeid aastaid ning ta ise on öelnud, et see rõõm, mida ta kogeb kohtumiste käigus seltsitatavatega, on tihti abiks ka talle endale. Nii on tema sõber teistele ja nemad omakorda talle. Keegi meist ei soovi ju jääda üksi.

Tunnustus "Viljandimaa Aasta vabatahtlik 2023" (kultuurivaldkond) – TAUNO HÄRGINEN

Tauno on järjepidevalt ja pühendunult tegutsenud vabatahtlikuna Vastemõisa piirkonnas. Ta on orienteeritud lahenduste otsimisele ja on väsimatu. Isegi kui kõik ei ole kohe esmapilgul ideaalne, siis tema suudab ikka leida väljapääsu. Tema ööpäevas on kindlasti tunde rohkem kui 24. Taunole meeldib oma ideid ja tegemisi tutvustada ning koostööpartnereid kaasata.

Tauno on Vastemõisa kandi patrioot. Ta aitab oma tegevusega kaasa Vastemõisa kogukonna heaolule ja arengule ning on eeskujuks teistele vabatahtlikele oma pühendumuse ja südamega tehtud tööga.
-----
Aasta vabatahtlik on tunnustus, mille pälvib eraisik oma pühendumuse, hoolivuse ja panuse eest vabaühendustesse, teemavaldkondadesse või kogukondadesse.

Tunnustus "Viljandimaa Aasta vabaühendus 2023" – SÜRGAVERE KÜLA SELTS MTÜ

Sürgavere Küla Selts tegutseb aktiivselt aastast 2005 ja 2017 võideti Viljandimaa Aasta Küla tiitel, kuid sellegipoolest ei jäädud loorberitele puhkama. Rõõmuga tegutsetakse aktiivselt edasi ja seda märgati isegi "Maahommik" saate toimetaja poolt.

Sürgavere külaselts ühendab oma tegevusega nii kogukonna vanu kui noori liikmeid ja nende eestvedamisel toimuvad juba pikka aega kevad- ja sügistalgud, et hoida korras elukeskkond. Külaseltsis on olulisel kohal ka loodushoid ja taaskasutus. Külaselts arendab nii piirkonda kui tegevusi läbi erinevate projektitoetuste.

Oma kogukonnast hoolimist näitab külaselts näiteks jõuludeks igasse peresse kingituse viimisega, mida on tehtud juba kolmel aastal ja plaan ikka jätkata, sest paraku on meie keskel selliseid, kellele on see ainus kingitus aastas. Ei unustata ka tunnustamist - selleks on külaseltsil olemas statuut, mille alusel tunnustatakse edukaid sportlasi, õppureid, vabatahtliku töö tegijaid, toetajaid ja kõige olulisem on aukodaniku tiitel.
-----
Aasta vabaühendus on tunnustus, mille pälvib vabaühendus (seltsing, MTÜ või SA), kes on aktiivselt ja pühendunult tegutsenud, et parandada piirkondlikku või maakondlikku elukvaliteeti ja toetada kogukonna arengut.

Palju õnne kõikidele nominentidele ja tunnustatavatele! Sära silmisse ja uusi põnevaid ettevõtmisi edaspidiseks ning hästi ühtehoidvat ja toetavat kogukonda!

Konkurssi korraldavad SA Viljandimaa arenduskeskus koostöös Viljandimaa Omavalitsuste Liidu, SA Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja Ühendus Kodukant Viljandimaaga.

 

Tiiu Kotsar. FOTO: Angela Härm                         Tauno Härginen. FOTO: Erakogust

Sürgavere küla – ikka rõõmsalt koos! FOTO: FB Sürgavere küla


Kandidaatide tutvustustest tegi kokkuvõtte
Angela Härm, teabespetsialist