« Tagasi

Viljandimaa võõrustab suvel vene emakeelega lapsi

MTÜ Kolga-Jaani Maanaiste selts on ette võtnud suvise perelaagri korraldamise 40le vene emakeelega eesti lapsele praktilise keeleõppe eesmärgil.

Pereõpe on meetod, mis tutvustab Eestis elavatele ja riigikeelest erineva emakeelega 7-19-aastastele noortele lähemalt eesti kultuuri ning võimaldab praktiseerida eesti keelt ja luua kontakte omaealiste  noortega. Vahetus pereõppes kestab kümme päeva. Kuna igas peres saab korraga viibida vaid üks muukeelne laps, on selliseid vahetusi eelolevaks suveks planeeritud viis.

Vahetuse ajal elab õpilane eesti peres, kus kasvab temaealine laps või lapsed. Suhtlemine toimub ainult eesti keeles. Vahetuse jooksul toimub vähemalt 2 ühisüritust, kus võõrustavad pered ja lapsed saavad kokku. Tutvutakse Viljandi ja Viljandimaa vaatamisväärsustega, taludega,  külastatakse huvitavaid kohti, matkatakse ja tehakse koos käsitööd MTÜ Teeme juhendamisel.

Peredes võõrustatavad lapsed saavad keelepraktika kõrval kogeda ka harjumuspärasest erinevat elukorraldust. Tavalisest pereelust osa saades kasvab loodetavasti julgus ja oskus kasutada riigikeelt igapäevastes olukordades - areneb nn suhtluskeel.

Sarnaseid pereõppe laagreid on korraldatud juba 22 aastat Võrumaal, kuid Viljandimaal alles esimest korda.

Sotsiaalmeedias läks sõnum laiali veebruaris ja praeguseks on oma nõusoleku osalemiseks andnud ligi 20 peret. Kuna lapsi on tulemas 40, siis ootame lisaks avatud ja külalislahkeid  peresid, kes oleks valmis eeloleval suvel võõrustama enda lapsega samaealist last Ida-Virumaalt.

Tule julgelt ise või soovita meid edasi! Kontakt: Ulvi Tatar, tel 514 1243 või ulvitatar@gmail.com.

Projekti Viljandimaa Võõrustab elluviimist toetab Kultuuriministeerium Integratsiooni Sihtasutuse kaudu.

 

Kati-Katri Koppel
Viljandimaa Võõrustab vabatahtlik

kultuuriministeeriumIntegratsiooni SA