Valimisjaoskonnad
Põhja-Sakala vallas moodustatakse 5 valimisjaoskonda.
Valimisjaoskond nr 1 hääletamisruum asub Kõo teenuskeskuses (Vallamaja, Kõo küla) reedel, 3. märtsil kell 12–20 ja pühapäeval, 5. märtsil kell 9–20.
Valimisjaoskond nr 1 hääletamisruum asub Olustvere lasteaias (Põllu tn 4, Olustvere alevik) laupäeval, 4. märtsil kell 12–20.
Valimisjaoskonna nr 1 5888 7371; komisjoni esimees Piret Jukk.
Valimisjaoskond nr 2 hääletamisruum asub Sakalamaa turismikeskuses (endine Kõpu külastuskeskus; Tipu tn 1, Kõpu alevik) reedel, 3. märtsil kell 12–20 ja pühapäeval, 5. märtsil kell 9–20.
Valimisjaoskond nr 2 hääletamisruum asub Sürgavere spordihoones (Sürgavere tee 11, Sürgavere küla) laupäeval, 4. märtsil kell 12–20.
Valimisjaoskonna nr 2 5888 7372; komisjoni esimees Kadi Soolo.
Valimisjaoskond nr 3 hääletamisruum asub Suure-Jaani tervisekojas (Pärnu tn 4, Suure-Jaani linn, Põhja-Sakala vald, Viljandi maakond) kõigil eelhääletamise päevadel (esmaspäevast laupäevani, 27. veebruarist – 4. märtsini kell 12–20) ja valimispäeval (pühapäeval, 5. märtsil kell 9–20).
Valimisjaoskonna nr 3 5888 7373; komisjoni esimees Aili Adamson.
Valimisjaoskond nr 4 hääletamisruum asub Vastemõisa rahvamajas (Vastemõisa küla) reedel, 3. märtsil kell 12–20 ja pühapäeval, 5. märtsil kell 9–20.
Valimisjaoskond nr 4 hääletamisruum asub Tääksi koolis (Tääksi küla) laupäeval, 4. märtsil kell 12–20.
Valimisjaoskonna nr 4 5888 7374; komisjoni esimees Heli Kralle.
Valimisjaoskond nr 5 hääletamisruum asub Võhma vaba aja keskuses (Kauba tn 1, Võhma linn) reedel ja laupäeval, 3.–4. märtsil kell 12–20 ning pühapäeval, 5. märtsil kell 9–20.
Valimisjaoskonna nr 5 5888 7375; komisjoni esimees Angela Härm.
Hääletamise liigid jaoskondades
♦ Väljaspool elukohajärgset valimisringkonda eelhääletamist korraldab valimisjaoskond nr 3 Suure-Jaani tervisekojas.
Valimisjaoskond nr 3 korraldab vajadusel ka hääletamist asukohas ja ööpäevases hoolekandeasutuses.
♦ Kodus hääletamist korraldavad kõik valimisjaoskonnad reedest laupäevani. Kodus hääletamine toimub valimisnädala reedest pühapäevani. Taotlust selleks saab esitada telefoni teel reedel ja laupäeval kell 12–20 ning pühapäeval kell 9–14.
Alus: Põhja-Sakala Vallavalitsuse 09.01.2023 määrus nr 1 "Valimisjaoskondade moodustamine"
Jaoskonnakomisjonide liikmete nimetamine
Alus: Põhja-Sakala Vallavolikogu 26.01.2023 otsus nr 118
Valimisjaoskond nr 1
esimees: Piret Jukk
liikmed: Inna Aus, Anu Lõhmus, Ille Riisk, Eret Alavere (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud)
asendusliikmed: Silvi Annus, Evi Zilmer
Valimisjaoskond nr 2
esimees: Kadi Soolo
liikmed: Olesja Liberova, Aigi Pihlak, Kaire Roosalk, Triin Saluste (Eesti Keskerakonna esitatud)
asendusliikmed: Lea Linder, Riina Soolo
Valimisjaoskond nr 3
esimees: Aili Adamson
liikmed: Karin Kivisild, Aave Toomsalu, Egle Raukas (Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esitatud), Ly Uuetoa (Eesti Keskerakonna esitatud), Egle Tekku (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud)
asendusliikmed: Ivo Kralle, Bianka Ränkel
Valimisjaoskond nr 4
esimees: Heli Kralle
liikmed: Kristi Arr, Kadri Linder, Rita Valdstein (Eesti Keskerakonna esitatud), Hilja Lehtsalu (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud)
asendusliikmed: Jane Raudsepp, Heli Torim
Valimisjaoskond nr 5
esimees: Angela Härm
liikmed: Enn Gregor, Riina Pakane, Merle Põllumägi (Eesti Keskerakonna esitatud), Natalja Koort (Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esitatud)
asendusliikmed: Reet Lauk, Ilme Mägi