Mittetulundusliku tegevuse toetuse taotlusvoor on avatud
Head kogukondade esindajad.
On aeg esitada taotlused 2026. aasta mittetulundusliku tegevuse toetuste saamiseks! Taotlusi saab esitada valla kodulehe kaudu SPOKU keskkonnas kuni 3. novembrini 2025. Ära jäta võimalust kasutamata ja esita oma taotlus õigeaegselt!
Enne taotluse esitamist palume hoolikalt läbi lugeda mittetulundusliku tegevuse toetuste andmise kord. Taotlused peavad vastama selles sätestatud nõuetele. Kuna eelarvevahendid on piiratud, soovitame hoolikalt kaaluda, millistele tegevustele toetust taotleda. Projektide tegevused peaksid olema põhjendatud, sihtgrupile vajalikud ning kogukonna kaasamine peab olema selgelt kirjeldatud. Samuti palume välja tuua tegevuste seosed valla arengukavaga. Eelarve peab olema realistlik ja kulud liigiti lahti kirjutatud.
Tegevustoetuse taotluste puhul ei ole abikõlblikud tööjõukulud. Raamatupidamiskulud peaksid olema realistlikud ja põhjendatud. Ürituste korraldamise taotluste puhul ei ole abikõlblikud projektijuhtimiskulud ega õppereiside toitlustuskulud.
Projekti kaasfinantseeringu puhul peab kaasrahastajaks olema fond; eraisik rahastajana ei kvalifitseeru. Mittetulundusühingud, kes saavad seltsitegevuse toetust spordivaldkonna tegevuste või ürituste jaoks, ei saa spordieelarvest samade tegevuste jaoks teistkordset toetust küsida. Toetust antakse spordiüritustele, kus osaleb suur hulk inimesi ja mis on avatud kõigile vallakodanikele. Valla territooriumil korraldatavaid spordiklubide kodumänge ei toetata.
Mittetulundusühingul, kes on saanud toetust, on kohustus kasutada reklaamidel ja ürituste korraldamisel valla sümboolikat. Toimunud ürituste kajastamine valla tasandil on alati tervitatav.
Oluline teada: toetuse taotlejal ei tohi olla komisjoni otsuse tegemise ajal esitamata aruannet varasemalt saadud toetuse kasutamise kohta ega majandusaasta aruannet. Aruanne puudutab vallavalitsuse toetust ning majandusaasta aruanne riiklikku aruandlust.
Ootame teie aktiivset osalemist ja häid projekte!
Tiina Sünter, haridus- ja kultuurispetsialist
Pilt on illustreeriv. FOTO: Pixabay